Zde - aktuality ze dne: 2. 6. 2023

Vyhledávání

Facebook Google+

Josefínské slavnosti

Josefínské slavnosti 2011


Josefínské slavnosti 2001, již jsou minulostí. Poslední voják odjel a prostory bojiště čekají na úklid a následně příprava na zimu. Ostatně zima dala o sobě vědět již v pátek a stejně nepříjemně se připomínala i v sobotu. Naštěstí když začala odpolední bitva, tak se na tu řež zcela jistě chtělo podívat i slunce a roztáhlo oblohu do azurové modři. A tento stav vydržel až do podvečera.

Přestože ještě týden před zahájením slavností bylo budoucí bojiště v podobě malého olympijského stadionu (natáčel se zde film pod názvem – Tajná olympiáda). Podařilo se v průběhu jediného týdne odstranit většinu nepotřebných kulis a nachystat bojiště do zcela nové podoby. Mám za to, že i letošní ročník lze hodnotit jako velice podařený.

Tentokrát Vás nebudu zatěžovat nudným psaním – v závěru stránky naleznete odkazy na opravdu rozsáhlé sbírky fotografií letošního ročníku Josefínských slavností.

Aby však tato stránka nebyla úplně prázdná, pak jen několik málo fotografií pro přiblížení jak se během týden změnil areál pro pořádání slavností.Takto vypadalo budoucí bojiště ještě týden před zahájením slavností…Během týdne zmizel stadion i tribuna a naopak vznikla zcela nová maketa domku, který v závěru noční bitvy čekal smutný konec…Bylo potřeba zlikvidovat i oplocení z ostnatého drátu a celé prostranství nachystat pro stánky.Dost nudného psaní… račte podívat na fotografie z Josefínských slavností 2011…


Jako první jsou to fotografie Josefínských slavností od mistrů svého koníčka…


Fotografie mého bratra a učitele fotografování v jedné osobě – Hynka Gazsiho.

Josefínské slavnosti, Litoměřický deník a fotograf Karel Pech… co dodat.


No a na závěr mé skromné fotografické pokusy…


Josefínské slavnosti 2011 – pátek.

Josefínské slavnosti 2011 – sobota – první část.

Josefínské slavnosti 2011, druhá část – noční bitva.


Naposledy upraveno 20. 12. 2012


To se mi líbí předcházející článek | zpátky nahoru | následující článek


Web Archiv Tyto stránky jsou od 26. 1. 2007 zařazeny
do fondu České národní bibliografie.
Budou trvale uchovávány a archivovány Národní knihovnou České Republiky
a online zpřístupňovány na www.webarchiv.cz.
CC Obsah stránek © 2003–2014 Roman Gazsi, grafické zpracování © 2012 MARF s.r.o.
Technické řešení © 2010–2014 Dalibor Hellebrant.
Obsah stránek je k dispozici s licencí Creative Commons, výjimkou mohou být některé fotografie, u nichž (popř. v zápatí článku) je uvedena jiná informace o autorství než Fort-terezin.cz.